درباره توکن یکم دارایی های دیجیتال (DAF1)


سرمایه گذاری در بازار رمزارزها و دارایی های دیجیتال با چالش ها و مخاطرات مهمی روبرو است. این چالش ها شامل “امکان پول‌شویی و سوءاستفاده افراد از دارایی دیجیتال به‌عنوان ابزاری برای کارهای خلاف قانون و پول‌شویی”، ” ریسک خالی فروشی و کلاه‌برداری در مراکز تبادل”، “مسدود سازی دارایی ها توسط صرافی ها به دلایل مختلف مثل احراز هویت یا شمول تحریم و …” و “کلاهبرداری های متعدد ناشی از بی اطلاعی افراد” و … می باشند که هر یک می توانند خسارات بزرگی به سرمایه گذاران این حوزه وارد نمایند. نظر به تجربیات جهانی و بین‌المللی، سبدهای سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال مشکلات و چالش های سرمایه گذاری عموم مردم در این حوزه را به مقدار قابل توجهی کاهش داده و به نحو مطلوبی حل کرده و فرصت سرمایه‌گذاری را برای عموم افراد به وجود می‌آورد، بدون این که پول از چرخه اقتصاد کشور خارج شود و انتقال پول بین بازاری بدون ایجاد مشکل انجام می‌شود. سبدهای سرمایه‌گذاری ابزاری برای سرمایه‌گذاران خرد به شمار می‌روند تا بتوانند از توانایی‌ها و مهارت‌های افراد حرفه‌ای برای سرمایه‌گذاری و نظارت بر دارایی‌هایشان استفاده کنند.

اهداف این طرح عبارت‌اند از:

  • پررنگ شدن نقش مردم در توسعه اقتصاد ارزی کشور
  • عدم خروج ارز و دارایی‌های دیجیتال از کشور
  • جلوگیری از توقیف دارایی دیجیتال ایرانیان در صرافی‌ها به بهانه تحریم
  • نگه‌داری امن سرمایه کاربر در قالب دارایی‌های دیجیتال
  • مدیریت توسط افراد خبره و آشنا به مسائل فنی و سرمایه‌گذاری

مزایای توکن یکم دارایی های دیجیتال:

  • مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها: نخستین مزیت، مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها است. تحلیل‌گران و مدیران سرمایه‌گذاری به‌طور پیوسته تلاش می‌کنند تا با یافتن گزینه‌های مناسب و خریدوفروش به‌موقع آن‌ها، عملکرد ممتازی برای سرمایه‌گذاران خود فراهم کنند. این موضوع به‌خصوص در بازارهای دارایی‌های دیجیتال که بازارهای با نوسان زیاد بوده و حتی نگهداری ایمن دارایی نیاز به مهارت‌های خاصی دارد، اهمیتی دوچندان می‌یابد. از طرف دیگر تنوع بسیار زیاد دارایی‌های دیجیتال باعث می‌شود انتخاب برای افراد غیرحرفه‌ای دشوار باشد.
  • کاهش ریسک سرمایه‌گذاری‌: با توجه به خطرات سرمایه‌گذاری مستقیم، سبدها بهترین راه برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم افراد هستند. همچنین این سبدها با متنوع سازی دارایی‌ها ریسک را کاهش می‌دهند.
  • نظارت و شفافیت اطلاعاتی: این توکن در بازه‌های زمانی مشخصی توسط سازمان بورس و اوراق بهادار مورد بازرسی قرار می‌گیرد و تمام فعالیت‌های آن‌ها به‌صورت شفاف اطلاع‌رسانی می‌شود. همچنین کیف‌های دارایی این سبد به‌صورت شفاف معرفی‌شده و کاربران می‌توانند دارایی‌ها را مشاهده نمایند.
  • صرفه‌جویی نسبت به مقیاس: با توجه به اینکه سبد سرمایه‌گذاری از گردآوری سرمایه‌های خرد تشکیل می‌شوند، بنابراین امکان استفاده از مزایای یک مجموعه سرمایه‌گذاری بزرگ برای دارندگان آن فراهم می‌شود. به دلیل حجم بالای سرمایه هزینه‌هایی مانند تحلیل، بررسی، ارزش‌گذاری، خریدوفروش و سایر هزینه‌ها در بین سرمایه‌گذاران سرشکن می‌شود و برای سرمایه‌گذار صرفه‌جویی زیادی را در پی خواهد داشت.
حجم بازار حجم ۲۴ ساعت گذشته تعداد توکن در گردش تعداد کل توکن

میزبان و ناشر

نام شرکت سهامی خاص «فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس»
شناسه ملی/ کد ملی ۱۴۰۰۸۱۳۶۸۵۳
آدرس وبسایت https://www.kuknos.ir
آدرس پستی تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از میدان ونک – خیابان شهید خلیل زاده – پ ۲۸ – طبقه سوم
پست الکترونیکی info@kuknos.ir
تلفن تماس ۰۲۱-۸۸۶۷۳۱۷۹

۰۲۱-۸۸۶۷۳۲۸۴