درباره توکن‌های بی‌تا با نماد ########BITA


امروزه در کشور ما اکثر آثار فرهنگی، هنری و کلکسیونی ارزشمند مانند میراث مستند مکتوب و غیرمکتوب تحت مالکیت اشخاص حقیقی، بدون امکان اثبات مالکیت هستند و هیچ‌گونه اطلاعات کارشناسی از آن‌ها در دسترس نیست. این امر از یک‌سو موجب می‌شود که ایجاد یک پایگاه داده از اطلاعات این آثار امری محال و دور از ذهن به نظر برسد و از سوی دیگر امکان اصالت‌سنجی آن‌ها را برای خریداران این آثار بسیار دشوار می‌کند. این فقدان بزرگ زمینه را برای ایجاد بازارهای غیرشفاف، کلاه‌برداری و خروج این آثار از کشور فراهم می‌کند. صدور شناسنامه دیجیتال قابل استناد برای انواع آثار فرهنگی، هنری و کلکسیونی بر روی بستری امن می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در این حوزه را برطرف نماید.

شرکت یکتا ققنوس پارس در نظر دارد اقدام به انتشار شناسنامه دیجیتال در قالب توکن برای انواع آثار فرهنگی، هنری و هرگونه دارایی خاصی که بتوان برای آن شناسنامه صادر کرد، نماید. این توکن‌ها از نوع بی‌تا هستند و بر بستر شبکه دفتر کل توزیع‌شده ققنوس منتشر خواهند شد. برای شناسنامه هر اثر یک توکن بی‌تای کاملاً منحصر‌به‌فرد و حاوی اطلاعات آن اثر صادر خواهد شد.

جهت دریافت شناسنامه دیجیتال برای آثار، مالکین می‌توانند بعد از ثبت و پذیرفته شدن درخواست در سامانه بی‌تا، همراه با اصل اثر به یکی از احراز کنندگان آن نوع اثر که مورد تأیید ناشر هستند، مراجعه نمایند و بعد از انجام کارشناسی توسط کارشناسان احرازکننده و صدور گزارش کارشناسی، توکن بی‌تا شناسنامه دیجیتال مرتبط با اثر خود را با نماد BITA######## دریافت نمایند. این توکن دارای قابلیت انتقال فردبه‌فرد است و افراد احراز هویت شده می‌توانند آن را در کیف توکن ققنوسی خود نگهداری نماید. دارنده توکن مالک اصلی اثر به شمار می‌رود.

حجم بازار حجم ۲۴ ساعت گذشته تعداد توکن در گردش تعداد کل توکن

میزبان و ناشر

نام شرکت سهامی خاص «فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس»
شناسه ملی/ کد ملی ۱۴۰۰۸۱۳۶۸۵۳
آدرس وبسایت https://www.kuknos.ir
آدرس پستی تهران – خ ولیعصر – بالاتر از م ونک – خ خلیل زاده – پ ۲۸
پست الکترونیکی info@kuknos.ir
تلفن تماس ۰۲۱-۸۸۶۷۳۱۷۹

۰۲۱-۸۸۶۷۳۲۸۴