درباره توکن آبپارس (ABPARS)


توکن آب‌پارس (توکن خاتمه یافته)، سهام شركت تعاوني آب‌رسانی فلات مرکزی پارس است. این تعاونی در زمینه نمک‌زدایی (شیرین سازی) آب دریای عمان و فروش آب تولیدی به صورت بسته بندی و حجمی، فعالیت می‌نماید. دارنده توکن علاوه بر داشتن سهم تعاونی (یک سهم به ازای هر توکن) و مزایای آن (امکان عضویت، شرکت در مجامع و رای‌گیری، دریافت سود شرکت طبق اساسنامه)، حق تقدم استفاده از یک مترمکعب آب در هر سال به مدت صد سال در محل اجرای طرح (چابهار) را هم به دست می‌آورد  (که شرایط استفاده از این حق و نحوه ارائه و سایر موارد مرتبط با آن در زمان به بهره برداری رسیدن طرح در مستندی جداگانه منتشر خواهد شد). بازده صرف سهام این پروژه در مراحل افزایش سرمایه توسط شرکت سرمایه‌گذاران فناوری تک وستا و بازخرید توکن توسط شرکت تعاونی آب رسانی فلات مرکزی پارس منطبق بر اساسنامه شرکت تضمین می‌گردد.

مسئله آب همواره از دغدغه‌های انسان بوده است. از دیرباز ایرانیان در فلات مرکزی کشور با خلق تکنیک‌های بسیار پیشرفته در زمان خود نسبت به رفع این دغدغه اقدام نموده‌اند، از جمله احداث قنات به عنوان یک نمونه درخشان از این راه‌حل‌هاست. تنها ۳ درصد آب موجود در زمین، شیرین و قابل استفاده برای بشر است. در ضمن بخش بزرگی از آب شیرین کره زمین به صورت یخ و در قطب‌های کره زمین قرار دارند. این مساله و توزیع غیر یکنواخت آب شیرین جاری در کره زمین باعث شده که بسیاری از نقاط جهان دچار کم‌آبی باشند. یک راهکار مناسب برای حل این معضل استفاده از آب شور دریاها و نمک‌زدایی و شیرین کردن آن است. نمک‌زدایی آب دریا در ۱۵۰ کشور دنیا انجام می‌شود و بیش از سیصد میلیون نفر همه نیازهای روزانه خود را از این طریق برطرف می‌کنند. تشکیل شرکت تعاونی و انجام این کار از طریق این ظرفیت قانونی روشی موثر برای انجام طرح‌های نمک زدایی است.

بررسی اقتصادی و مالی کسب و کار تعاونی نشان می‌دهد که میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای طرح ۵.۳۵۶ میلیارد ریال(پنج هزار و سیصد و شصت هزار میلیارد ريال) است که بازده داخلی طرح ۴۸ درصد و ارزش طرح نیز بر مبنای روش FCFF محاسبه شده که خالص ارزش فعلی آن در دوره ۵ ساله برابر با ۳،۴۰۹ میلیارد ریال (سه هزار و چهارصد و نه میلیارد ریال) می‌باشد. همچنین ارزش پایانی تنزیل شده‌ی آن برابر با ۳۳،۱۵۶ میلیارد ریال (سی و سه هزار و صد و پنجاه و شش میلیارد ریال) خواهد بود. پیش‌بینی درآمد کل شرکت با توجه به مفروضات از ۱.۳۸۰ میلیارد ريال (هزار و سیصد و هشتاد میلیارد ریال) به ۲۵.۰۰۰ میلیارد ريال (بیست و پنج هزار میلیارد ريال) در سال پنجم می‌رسد.

عرضه اولیه این توکن در دو مرحله انجام خواهد گردید که هر کدام از این مراحل منطبق با مصوبات مجمع شرکت تعاونی به منظور افزایش سرمایه و جذب منابع برای اجرایی نمودن برنامه در راستای رسیدن به اهداف تعیین شده خواهد بود. در این مرحله عرضه توکن حدوداً تعداد سه میلیون و سی هزار توکن برای جذب سرمایه به میزان ۱.۰۰۰ میلیارد ريال (هزار میلیارد ريال) در اختیار سهام داران جدید و قدیمی شرکت قرار خواهد گرفت. در مرحله بعد حدوداً تعداد شش میلیون و هشتصد هزار توکن عرضه خواهد شد که تاریخ عرضه و مبلغ افزایش سرمایه توسط مجمع عمومی سهامداران مصوب خواهد شد. پیش بینی حال حاضر برای سرمایه مورد نیاز در مرحله بعد حدوداً ۲.۵۰۰ میلیارد ريال(دو هزار و پانصد میلیارد ريال) برآورد می­گردد.

حجم بازار حجم ۲۴ ساعت گذشته تعداد توکن در گردش تعداد کل توکن

میزبان

ناشر

نام شرکت سرمایه گذاران فناوری تک وستا شرکت تعاونی آب رسانی فلات مرکزی
شناسه ملی/ کد ملی ۱۰۳۲۰۳۵۳۸۱۰ ۱۴۰۰۷۷۲۵۲۴۲
آدرس وبسایت Anchor.tecvest.ir Parswater.com
آدرس پستی تهران – خ ولیعصر – بالاتر از م ونک – کوی خلیل زاده – شماره ۲۸ یزد، بلوار شهید بهشتي، ساختمان
پیشگامان
پست الکترونیکی anchor@tecvest.ir info@parswater.com
۰۲۱-۸۷۶۳۰۰۰۰ ۰۳۵-۳۶۲۹۴۳۴۴