درباره توکن الماس (A101)


توکن الماس توکن دارایی با پشتوانه الماس است . و به ازای هر۵۸۶ عدد توکن A101، یک عدد الماس ۰۱/۱ قیراطی (۲۰۲ میلی­گرمی) سفیدرنگ با تراش گرد عالی به رنگ سفیدG  و پاکیVS2  نزد میزبان (شرکت فناوری‌های اطلاعاتی و مالی یکتا ققنوس پارس) نگهداری می‌شود. توکن پس از عرضه اولیه، قابلیت تبادل و تهاتر بین کاربران ققنوس را می‌یابد. همچنین می‌توان با دادن توکن به ناشر، الماس پشتوانه‌اش را از مرکز تحویل دریافت کرد.
کارمزد تراکنش‌های توکن الماسA101  از محل پیمان اندوخته کیف توکن کاربران تسویه می‌شود. لذا ضروری است همواره پیمان موردنیاز را در کیف توکن خود داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به سپیدنامه ققنوس مراجعه شود. در ابتدای انتشار، دو هزار و نه‌صد و سی ( ۲.۹۳۰) توکن ایجاد شد و به‌حساب پیش‌عرضه واریز گردید. پس از تأمین هر الماس پشتوانه، توکن‌های متناظر آن به‌حساب عرضه منتقل‌شده و در کیف توکن به فروش می‌رسد، بنابراین کلیه توکن­هایی که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد دارای پشتوانه فوق‌الذکر هستند. برای صدور توکن الماس A101  کارمزدی دریافت نمی‌شود. قیمت‌گذاری عرضه اولیه بر اساس نرخ راپاپورت و نرخ دلار طلای اعلامی اتحادیه صنف طلا و جواهر تهران( نرخ مظنه) محاسبه و اعلام می‌گردد. لازم به ذکر است که تغییرات قیمت جهانی الماس و ارز و همچنین بازار ایران بر قیمت این توکن تأثیرگذار خواهد بود. پایان اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ عرضه اولیه این توکن به پایان می‌رسد و ناشر متعهد است تا پایان سال ۱۳۹۹ آن را با کارمزد ۵% بازخرید نماید.

حجم بازار حجم ۲۴ ساعت گذشته تعداد توکن در گردش تعداد کل توکن

میزبان

ناشر

نام شرکت سهامی خاص «فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس» شرکت سهامی خاص «فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس»
شناسه ملی/ کد ملی ۱۴۰۰۸۱۳۶۸۵۳ ۱۴۰۰۸۱۳۶۸۵۳
آدرس وبسایت https://www.kuknos.ir https://www.kuknos.ir
آدرس پستی تهران – خ ولیعصر – بالاتر از م ونک – خ خلیل زاده – پ ۲۸ تهران – خ ولیعصر – بالاتر از م ونک – خ خلیل زاده – پ ۲۸
پست الکترونیکی info@kuknos.ir info@kuknos.ir
تلفن تماس ۰۲۱-۸۸۶۷۳۱۷۹

۰۲۱-۸۸۶۷۳۲۸۴

۰۲۱-۸۸۶۷۳۱۷۹

۰۲۱-۸۸۶۷۳۲۸۴